[video] NK Ilijaš konačno došao do pobjede

U nedjelju 15.10.2017. godine na gradskom stadionu u Ilijašu odigran je susret jedanaestog kola Druge lige Federacije BiH između našeg NK Ilijaša i gostiju, ekipe NK Usora. Susret je odigran u idealnim uvjetima za igru i solidno popunjenim tribinama. Naša ekipa punih pet kola nije znala za pobjedu tako da su momci u utakmicu ušli pod imperativom pobjede.  Od prve minute svim prisutnim navijačima naši igrači pokazali su šta su htjeli, te gostima nisu dali puno prostora za igru. Ipak, do prve prave prilike dolaze gosti koji pogađaju stativu. Nakon toga igra se na polovini gostiju gdje naši momci dolaze do nekoliko izglednih prilika za postizanje vodećeg pogotka ali se u više navrata ne snalaze Adžić te mladi Beganović.  Udarac Nemanje Adžića sa gol linije izbacuje gostujući igrač, nakon Adžića pokušava i mladi Beganović kada sa nekih 2 metra ne uspijeva da gurne loptu iza leđa gostujućeg golmana. Do kraja poluvremena ekipa NK Usora odolijevala je napadima naše ekipe te se na pauzu otišlo početnim rezultatom 0:0.

Početak drugog poluvremena također pripada našim momcima koji su na sve načine pokušavali doći do vodećeg pogotka ali gosti su nastavili da se izvanredno brane. Ipak, sredinom drugog poluvremena naša ekipa dolazi do pogotka za 1:0 te velikog slavlja. Dosuđen je slobodan udarac na 20 metara, loptu uzima Fijad Mehanović te nakon izvrsnog udarca šalje loptu u desni gornji ugao gostujućeg golmana. Nakon pogotka naša ekipa svjesno prepušta igru gostima. U toj igri naši momci u odbrani na čelu sa Tarikom Bajramovićem i Kemalom Mašićem uspijevaju da otklone opasnost ispred našeg golmana Adnana Delića. Susret je do samog kraja bio veoma zanimljiv ali promjene rezultata nije bilo. Naša ekipa je teže nego se očekivalo došla do pobjede 1:0, te su ovom pobjedom prekinuli seriju loših rezultata koja je trajala posljednjih pet kola.

Iskrene čestitke našim momcima na igri i vrlo važnoj pobjedi.

Također se zahvaljujemo našim navijačima koji su podržavali našu ekipu do samog kraja.