Sigurna pobjeda u maglaju za prvo mjestu na tabeli!

Jučer , 03.09.2017. godine u okviru četvrtog kola Druge lige Centar ,Federacije BiH , odigran je meč između našeg Ilijaša i domaćina iz Maglaja ekipe NK Natron . Naša ekipa je može se slobodno reći sasvim zasluženo odnijela puni plijen sa gradskog stadiona Maglaj . Od prve minute naša ekipa je nametnula svoju igru na terenu gdje smo u prvih 20 minuta stovrili nekoliko izglednih šansi za postizanje pogotka ali nedostatak koncentracije naših napadača u samoj završnici prethodio je tome da rezultat i dalje bude izjednačen . Ipak , pred kraj prvog poluvremena naša ekipa dolazi do pogotka , mrežu domaćina trese Elmedin Ejubovic na  sjajnu asistenciju Fijada Mehnaovića . Tim rezultatom se otišlo na odmor .

Drugo poluvrijeme donijelo je istu sliku na terenu gdje su naši igrači bili puno superiornija ekipa u svim segmentima igre . Sredinom drugog poluvremena naša ekipa povećava prednost na 0:2 , strijelac je Nemanja Adžić nakon sjajne solo akcije . Nakon pogotka za 0:2 domaćin preuzima incijativu na terenu koju krunišu pogotkom pred sami kraj meča za 1:2. Ipak , kada se očekivao kraj susreta Nemanja Adžić postiže svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja konačan rezultat , također nakon sjajne solo akcije sa sredine terena . Ovom pobjedom naša ekipa izbila je na prvo mjesto na tablici i sigurno je da će taj podatak našoj ekipi biti dodatni motiv u nastavku prvenstva .

Čestitamo momcima na izvanrednoj predstavi u Maglaju a naše vjerne navijače pozivamo da dođu u što većem broju i podrže naše momke u okviru Drugog kola kupa Federacije  BiH. Naša ekipa igra susret protiv komšija iz Visokog ,ekipe NK Bosna Visoko .

Utakmica je na rasporedu u srijedu 06.09.2017. godine  na gradskom stadionu Ilijaš sa početkom u 16:30 sati.