NK Ilijaš remizirao protiv favorizirane ekipe FK Borac Jelah

Jučer, 29.10.2017. godine u okviru trinaestog kola Druge lige Federacije BiH odigran je susret između našeg NK Ilijaš i favorizirani gostiju iz Jelaha ekipe FK Borac Jelah. Susret je odigran pred solidnim brojem gledalaca te idealnim uvjetima za igru. U ovaj susret obje ekipe su ušle pod imperativom pobjede. NK Ilijaš bi se sa pobjedom primakao gornjem dijelu tabele dok bi se ekipa FK Borac Jelah pobjedom primakla na sami vrh tabele. Sami početak utakmice pripao je gostima. Igrao se peti minut susreta kada gosti iz svog prvog napada na utakmici postižu vodeći pogodak. Odlično ubacivanje sa strane koristi napadać gostiju te postiže pogodak za 0:1.
Našim  momcima je trebalo neki 15-20 minuta da se oporave od rano primljenog pogotka te sredinom prvog poluvremena upotpunosti preuzimaju igru na terenu. U odličnoj igri do kraja poluvremena stvaraju nekoliko izglednih šansi za poravnanje rezultata ali se naši napadaći ne snalaze pred golom gostiju. Najbolju priliku prvog poluvremena imao je Edin Salčin koji na sjajnu povratnu loptu Ismara Čomage sa 11 metara šutira preko gola. Nakon toga naši momci su nastavili sa napadima, ali promjene rezultata u prvom poluvremenu nije bilo. Nastavak susreta nam donosi potpunu ofanzivu naši momaka na gol gostiju.
Momci izgledaju dosta bolje u drugom poluvremenu, preuzimaju potpunu kontrolu te u više navrata prijete gostujućem golmanu, ali gosti iz Jelaha se odlično brane te čuvaju stečenu prednost sa samog početka. Ipak, veoma dobra igra i konstantni pritisak na zadnju liniju gostiju urodio je plodom u 80-toj minuti susreta, kada Nemanja Adžić proigrava Fijada Mehanovića koji driblingom vara defanzivca gostujuće ekipe te sjajnim udarcem poravnava rezultat na 1:1.
Nakon pogotka, naši momci nastavljaju da napadaju, stvaraju nekoliko opasnih situacija pred golom gostiju ali do pogotka za pobjedu nisu došli. Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, te je susret završen rezultatom 1:1. Iako naši momci nisu došli do pobjede, prisutni na gradskom stadionu u Ilijašu, te sami igrači NK Ilijaš imaju na čemu da budu zadovoljni. U svim segmentima igre u potpunosti su nadigrali odličnu ekipu FK Borac Jelah. Ekipi FK Borac Jelah se zahvaljujemo na fer i korektnoj borbi te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

Također, moramo da čestitamo našim momcima na pruženoj igri na jučerašnjem susretu te se nadamo da će ovakve dobre igre pružati i u nastavku prvenstva.