[FOTO] NK Ilijaš poražen u derbiju kola

U srijedu 27.09.2017.godine odigrano je  8.kolo Druge lige Federacije BiH. Naša ekipa NK Ilijaš gostovala je u u Goraždu u derbiju kola kod prvoplasirane ekipe FK Goražde. Utakmica je odigrana u idealnim uvjetima za igru. Sami početak utakmice protekao je u odmjeravanju snaga na sredini terena. Sredinom prvog poluvremena naši momci  dobijaju bitku na sredini te uspostavljaju svoju igru, nakon koje dolaze do idealne prilike za postizanje pogotka. Domaćini pokušavaju sa ofsajd zamkom koja im ne uspijeva  što koristi Elmedin Ejubović te sjajnom asistencijom  proigrava Nedima Selimovića koji sa  nekih 30 metara izlazi sam pred golmana i propušta idealnu priliku za vodstvo te rezultat ostaje 0:0.
Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.  Početak drugog poluvremena donosi nam još jednu sjajnu priliku za NK Ilijaš.  Korner koji izvodi Armin Aleta  čisti igrač domaće ekipe, lopta dolazi do našeg Eldara Mašića koji sjajno šutira sa nekih 18 metara ali golman domaćina to odbija na stranu, na odbijenu loptu prvi je stigao Mehanović koji pogađa stativu. Nakon toga igru preuzima domaćin koji brzo dolazi do prednosti od 2:0. Naša ekipa  pokušavala je silno dostići taj zaostatak te  pred kraj susreta uspijevaju smanjiti prednost domaćina . Nakon ubacivanja Nemanje Adžića lopta pogađa domaćeg igrača u ruku te sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Fijad Mehanović te je rezultat smanjen na  2:1 za domaćina. Do samog kraja susreta naša ekipa igrala je otvoreno  što je ostavilo previše prostora domaćinima koji to koriste pogotkom za 3:1  i postavljaju konačan rezultat utakmice.  Domaćinima se zahvaljujemo na fer i sportskom nadmetanju  te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

Našim momcima se također zahvaljujemo na dobroji igri te se nadamo da će što prije izaći iz ove krize rezultata.   Treba napomenuti da je naša ekipa slobodna u okviru devetog kola Druge lige Fedracije.