Seniori sigurni protiv NK Krivaja Zavidovići

U okviru 3. Kola Druge lige Federacije BiH grupa Centar naš tim bio je domaćin ekipi iz Zavidovića, NK Krivaja Zavidovići. Susret je odigran pred solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu i idealnim uvjetima za igru.  Obje ekipe su nakon prva dva kola bile u donjem dijelu tabele sa ubilježena dva poraza, tako da je ovaj susret bio prilika za obje ekipe da upišu prve bodove u novoj sezoni. Trener naše ekipe u ovom susretu ponovo nije mogao da računa na sve igrače.  Ovaj put zbog povrede nije mogao nastupiti Elmedin Ejubović(povreda stopala), Almedin Omerović(zdravstveni problemi), Nedim Selimović(povreda zadnje lože).

Sami početak susreta pokazao nam je u kojem smjeru će ići utakmica. Naši momci su od prvog sudčevog zvižduka zavladali terenom i pokazali gostima da ih zanima samo pobjeda. Našim momcima nije trebalo dugo vremena da postignu gol.  Igrao se 10-i minut kada Ismara Čomagu ruši gostujući golman a sudija sasvim opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je  Edin Salčin. Samo što se krenulo sa centra gosti dolaze do pogotka za poravnanje rezultata što je bio i blagi šok za naše momke. Trebalo je našim momcima nekoliko minuta da se oporave te da ponovo preuzmu potpunu kontrolu nad utakmicom. Sredinom drugog poluvremena naši momci odigravaju najljepšu akciju na utakmici. Napad koji je trajao dugo uz veći broj dodavanja koristi Edin Salčin koji sjano proigrava Enesa Ćosića , Enes još ljepše proigrava Eldara Mašića na drugoj stativi kojem nije bilo teško da pospremi loptu u prazan gol. Nakon pogotka za vodstvo naši momci nastavljaju sa napadima ali rezultat do kraja prvog poluvremena ostaje 2:1 u korist naše ekipe.

Na početku drugog poluvremena trener naše ekipe odlučio se na promjenu. Haruna Agića mjenja junior Alija Karišik.  Nastavak susreta donosi nam još bolju i ljepšu igru naše ekipe uz potpunu kontrolu te stalne napade na gostujući gol. Najbolju priliku na početku drugog poluvremena imao je Almir Balta kada ne koristi situaciju jedan na jedan. U 60-oj minuti  Almira Baltu mjenja Fijad Mehanović.  Naši momci nastavljju da napadaju što im se isplaćuje u 65-oj minuti kada mrežu gostiju po drugi put trese Edin Salčin na asistenciju Eldara Mašića. Nedugo nakon toga sjajno proigravanje Ismara Čomage ne koristi Mehanović i u situaciji jedan na jedan pogađa gostujućeg golmana. Ipak, u naredom napadu dosuđen je korner za naš tim. Sjajno izveden korner Armina Alete koristi Fijad Mehanović i glavom postiže pogodak za 4:1.  Do kraja susreta još jedan pogodak u mreži gostiju. Mehanović proigrava Aliju Karišika koji sjajno zaobilazi gostujućeg golmana i pogađa za 5:1 što je ujedno bio i krajnji rezultat susreta.

Naravno čestitamo momcima i treneru Damiru!

Ovom prilikom se zahvaljujemo svima koji su bili na tribinama  Gradskog stadiona u Ilijašu!