Nastavljen niz pobjeda naše ekipe i nakon gradskog derbija!

U okviru 6. Kola Druge lige Federacije BiH grupa centar naši momci su gostovali kod ekipe NK Jedinstvo Ljubnići. Susret ova dva lokalna kluba odigran je pred solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu i idealnim uvjetima za igru. U ovaj susret naši momci su ušli sa tri vezane pobjede iz posljednja tri kola, dok je domaćin ušao sa pobjedom u posljednjem kolu u gostima kod ekipe FK Bosna Union.

Sami početak susreta protiće u ispitivanju snaga na sredini terena gdje se bolje snalaze naši momci te prave prvu pravu priliku. Armin Aleta sjajno sa sredine terena proigrava Edina Salčina koji u situaciji jedan na jedan ne uspijeva prebaciti domaćeg golmana. Nakon toga odgovara i domaćin NK Jedinstvo kada nakon jedne odbijene lopte dolaze u šansu za pogodak ali naš mladi golman Edin Nahić sve to lako rješava. Igrale su se posljednje minute susreta kada naši momci dolaze do prednosti. Sjajan kontranapad u kojem je učestvovao veći broj naši momaka prethodio je pogotku za prednost. Fijad Mehanović koristi sjajnu asistenciju Edina Salčina i u situaciji jedan na jedan šalje loptu iza leđa domaćeg golmana. Rezultat 0:1 za našu ekipu bio je i rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena donosi nam skoro istu sliku kao i u prvom poluvremenu. Igra na sredini terena bez pravih prilika. Nakon toga domaćin NK Jedinstvo u želji za poravnanjem rezultata počinje da igra veoma otvoreno što naši momci pametno koriste i dolaze do većeg broja šansi za pogodak. Najbolje šanse imali su Trembinčević i Mehanović kada iz izglednih prilika ne postižu pogodak. Nakon kornera Selmir Trembinčević pogađa prečku, dok Mehanović u situaciji jedan na jedan šutira ravno u domaćeg golmana Aganovića. Sredinom drugog poluvremena u igru ulazi Nemanja Adžić i praktično sa prvim dodirom postiže pogodak za povećanje prednosti na 0:2.  Nemanja koristi asistenciju Mehanovića i hladno posprema lopta u mrežu Aganovića. Nakon primljenog pogotka domaćin NK Jedinstvo još više počinje sa napadima i otvorenom igrom te dolazi do prve prave prilike kada Ridžić pogađa stativu. Do kraja susreta naši momci su imali dosta izglednih situacija za povećanje prednosti ali rezultat se do kraja susreta nije mjenjao te je ostalo 0:2 za našu ekipu.

Čestitamo NK Jedinstvo Ljubnići na fer i korektnoj igri te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva!

Rezultati iz posljednja četiri kola gdje su naši momci upisali maksimalnih 12 bodova ulijevaju nam dosta optimizma za naredne susrete!

Čestitamo momcima i treneru Damiru, samo tako nastavite!

Naravno, zahvaljujemo se svima koji su bili na Gradskom stadionu u Ilijašu te vas ovom prilikom pozivamo da dođete i u nedjelju 30.09.2018. Godine kada su naši momci domaćini NK Usora.