NK Jedinstvo Ljubnići- NK Ilijaš

-

Recap

U subotu 10.03.2018. godine u okviru šenaestog kola Druge lige Federacije BiH odigran je gradski derbi između našeg NK Ilijaš i domaćina u ovom susretu ekipe NK Jedinstvo Ljubnići. Susret je odigran pred punim tribinima Gradskog stadiona u Ilijašu te idealnim uvjetima za igru.
Derbi kao derbi donio nam je jednu tvrdu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su male nijanse odlučivale. Prisutna nervoza na obje strane donijela nam je blago rečeno jednu uspavanku tokom cijelog prvog poluvremena u kojem možemo izdvojiti po jednu šansu na obje strane. Sredinom prvog poluvremena NK Jedinstvo dolazi do šanse za postizanje pogotka ali izvrsni čuvar mreže Mirza Ćorbo spašava naš tim. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je slobodan udarac na 20m za našu ekipu. Izvođač je bio Fijad Mehanović koji šutira malo pored gola domaćeg tima.

Drugo poluvrijeme nam donosi suprotnu utakmicu od prvog poluvremena. Obje ekipe su izašle sa vidno boljim pristupom i velikom željom za pobjedom. U toj igri bolje se snalaze naši momci koji prave kontru nakon kornera domaćina. Ispucanu loptu prima doskorašnji igrač NK Jedinstvo Sadudin Jusić, prolazi dva igrača domaćina te izvrsno asistira Edinu Salčinu koji pogađa za 1:0 u korist NK Ilijaš. Nakon vodećeg pogotka naši momci kontrolišu igru te ubrzo postižu i pogodak za 2:0. Ovaj put Edin Salčin je u ulozi asistenta a strijelac je Fijad Mehanović. Sjajan centaršut Salčina i sjajna realizacija Mehanovića za povećanje prednosti na 2:0. Pred sami kraj susreta naši momci dolaze i do pogotka broj 3. Neopreznost odbrane NK Jedinstvo korisit Edin Salčin koji krade loptu, prolazi par domaćih igrača i nesebično na drugoj stativi upošljava Mehanovića koji uz dosta sreće postiže svoj drugi pogodak za konačan rezultat susreta od 3:0 u korist NK Ilijaš.

Možemo slobodno reći da su naši momci u ovoj utakmici pokazali dosta više iskustva i zrelosti što im je u ovom susretu bilo dovoljno za pobjedu.

Komšijama iz Ljubnića želimo puno sreće u nastavku prvenstva sa željom da izbore opstanak u ligi. Našim momcima moramo čestitati na svemu, samoj želji od prve minute, pristupu, zalaganju te na kraju i samoj pobjedi sa željom za što boljim plasmanom. Čestitamo također treneru Safetu Mujkanoviću i upravi kluba na čelu sa Amarom Dovadžijom.

Naravno ne možemo a da ne spomenemo sve simpatizere kojih je u ovom susretu bilo u velikom broju. Hvala Vam na podršci za naše momke tokom cijelog susreta i nadamo se da ćete iz utakmice u utakmicu dolaziti u još većem broju.