FK Famos – NK Ilijaš

-

Recap

Neriješenim rezultatom okončan prvi dio sezone !

U subotu 11.11.2017. godine odigrano je posljednje kolo prvog dijela sezone Druge lige Federacije BiH između domaćina iz Hrasnice ekipe FK Famos i našeg NK Ilijaša. Utakmica je odigrana u idealnim uvjetima za igru i tokom svih 90 minuta susreta prisutni gledaoci su mogli da uživaju. Početak utakmice protekao je na sredini terena i u odmjeravanju snaga gdje nije bilo izraziti šansi za postizanje pogotka. Do kraja prvog poluvremena naši momci dolaze do terenske incijative i uspijevaju da naprave tri sjajne šanse za vodeći pogodak. Prvi put Kemal Mašić šutira sa 16 metara a lopta pogađa stativu. Nedugo nakon toga ne snalazi se Nemanja Adžić koji izlazi sam ispred golmana domaćina  i šutira diretkno u ruke domaćeg golmana. Nakon Adžića priliku propušta i Mehanović čiji šut na gol niji pogađa u jednog od damaćih igrača tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donosi nam dosta bolju igru obje ekipe gdje se prilike za pogodak stvaraju u skoro svakom napadu. U toj igri bolje se snalazi domaćin koji iz brzog kontranapada postiže pogodak za 1:0. Našim momcima nije dugo trebalo da stignu do izjednačujučeg pogotka. Edin Salčin sjajno proigrava Nemanju Adžića kojeg faulira domaći igrač a sudija opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran sa 11m bio je Fijad Mehanović. Nakon pogotka za poravnanje rezultata naši momci pojačavaju pritisak na domaćina. Sjajna igra isplatila se u 85-oj minuti susreta kada naši momci dolaze do pogotka, po drugi put strijelac je bio Fijad Mehanović. Ponovo su akteri ista tri igrača naše ekipe. Edin Salčin odigrava za Mehanovića koji nastavlja za Adžića, Adžić sjajno ubacuje za Mehanovića kojem nije bilo teško da sa nekih 5 metara zatrese mrežu domaćina za rezultat od 1:2. Nakon pogotka naša ekipa se svjesno povlači i odolijeva napadima domaćina. Ipak, kada se čekao posljednji sučev zvižduk domaćini dolaze do pogotka za poravnanje. Enes Čosić igra rukom i sudija po drugi put na utakmici pokazuje na bijelu tačku. Igrač domaćina je siguran te pogađa za 2:2 što je bio i konačan rezultat susreta.

Na kraju ostaje žal za propuštenim prilikama a također ne možemo a da ne spomenemo sudiju koji je dosta oštetio našu ekipu jer je igranje rukom van kaznenog prostora sugerisao kao jedanesterac. Ovim susretom završen je prvi dio sezone gdje je naša ekipa zauzela 7. mjesto na tabeli.

Čestitamo momcima i nadamo se da će proljetni dio sezone uz pojačanja biti dosta bolji.

Također se zahvaljujemo našim navijačima koji su bili uz naše momke i nadamo se da će i na proljeće da budu uz našu ekipu.