Loše otvaranje sezone za naše seniore

U okviru prvog kola Druge lige Federacije BiH, grupa Centar naš tim je bio domaćin gostima iz Jelaha, ekipi FK Borac Jelah. Utakmica je odigrana pred solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu te idealnim uvjetima za igru.
U ovom derbiju prvog kola, trener našeg tima nije mogao računati na nekoliko naših standardnih igrača. Eldar Mašić je imao suspenziju zbog tri žuta kartona, Almir Balta zdravstveni problemi te Fijad Mehanović i Almedin Omerović zbog povrede koljena.

Sami početak susreta upotpunosti pripada gostima. Igrao se 4. minut kada gosti dolaze do pogotka za 0:1. Nedugo nakon toga dosuđen je u jedanaesterac za goste. Selmir Trembinčević faulira protivničkog igrača u 16m a sudija ovog susreta opravdano pokazuje na bijelu tačku. Igrač gostiju bio je siguran realizator najstrožije kazne. Nakon ranih pogodaka gostiju naši momci se uspijevaju podići iz šoka, te uzimaju potpuno kontrolu nad utakmicom. Dominaciju u periodu nakon primljenog pogotka za 0:2 isplatila im je se kada Nemanja Adžić koristi odličnu loptu Edina Salčina, zaobilazi gostujućeg golmana koji ga faulira a sudija i u ovom navratu opravdano pokazuje na bijelu tačku. Pogodak sa bijela tačke za smanjenje rezultata na 1:2 bio je Edin Salčin. Pogodak je dao dodatnu snagu našim momcima, koji uspijevaju i nakon postignutog pogotka da imaju loptu pod kontrolom i da prijete gostima. Gosti odolijevaju napadim naših momaka i u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dolaze do pogotka za 1:3. Pogotku je prethodio velikI nesporazum naše zadnje linije. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak susreta donosi nam skoro istu sliku na terenu. Naši momci napadaju, pokušavaju doći do pogotka a gostujuća ekipa se pametno brani, čeka grešku naših momaka i eventualni kontra napad. U toj igri bolje se snalaze gosti te u par navrata opasno prijete. Rezultat se nije mjenjao do zadnjih par minuta susreta kada ponovo pogađa Edin Salčin na asistenciju Haruna Agića. Pogodak za smanjenje rezultata dao je našim momcima tračak nade da do kraja susreta mogu do boda. Najbolju priliku za poravnanje imali su naši momci u sudijskoj nadoknadi kada Nedim Selimović ne stiže da uputi udarac sa par metara od protivničkog gola. Gostujući igrač bio je brži te je otklonio opasnost od svog gola. Rezultat se nakon toga nije mjenjao te su gosti odnijeli sva tri boda.

Ostaje žal za izgubljenim bodovima ali momci glavu gore, sezona je tek startala!

Nadamo se da će naši momci u slijedećem kolu uspjeti ostvariti pozitivan rezultat.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svima prisutnim na jučerašnjoj utakmici naše ekipe.