Kategorija: Novosti

Posljednje zvanične novosti i objave kluba NK Ilijaš.

Nastavljen niz pobjeda naše ekipe i nakon gradskog derbija!

U okviru 6. Kola Druge lige Federacije BiH grupa centar naši momci su gostovali kod ekipe NK Jedinstvo Ljubnići. Susret ova dva lokalna kluba odigran je pred solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu i idealnim uvjetima za igru. U ovaj susret naši momci su ušli sa tri vezane pobjede iz posljednja tri kola, dok je domaćin ušao sa pobjedom u posljednjem kolu u gostima kod ekipe FK Bosna Union.

Sami početak susreta protiće u ispitivanju snaga na sredini terena gdje se bolje snalaze naši momci te prave prvu pravu priliku. Armin Aleta sjajno sa sredine terena proigrava Edina Salčina koji u situaciji jedan na jedan ne uspijeva prebaciti domaćeg golmana. Nakon toga odgovara i domaćin NK Jedinstvo kada nakon jedne odbijene lopte dolaze u šansu za pogodak ali naš mladi golman Edin Nahić sve to lako rješava. Igrale su se posljednje minute susreta kada naši momci dolaze do prednosti. Sjajan kontranapad u kojem je učestvovao veći broj naši momaka prethodio je pogotku za prednost. Fijad Mehanović koristi sjajnu asistenciju Edina Salčina i u situaciji jedan na jedan šalje loptu iza leđa domaćeg golmana. Rezultat 0:1 za našu ekipu bio je i rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena donosi nam skoro istu sliku kao i u prvom poluvremenu. Igra na sredini terena bez pravih prilika. Nakon toga domaćin NK Jedinstvo u želji za poravnanjem rezultata počinje da igra veoma otvoreno što naši momci pametno koriste i dolaze do većeg broja šansi za pogodak. Najbolje šanse imali su Trembinčević i Mehanović kada iz izglednih prilika ne postižu pogodak. Nakon kornera Selmir Trembinčević pogađa prečku, dok Mehanović u situaciji jedan na jedan šutira ravno u domaćeg golmana Aganovića. Sredinom drugog poluvremena u igru ulazi Nemanja Adžić i praktično sa prvim dodirom postiže pogodak za povećanje prednosti na 0:2.  Nemanja koristi asistenciju Mehanovića i hladno posprema lopta u mrežu Aganovića. Nakon primljenog pogotka domaćin NK Jedinstvo još više počinje sa napadima i otvorenom igrom te dolazi do prve prave prilike kada Ridžić pogađa stativu. Do kraja susreta naši momci su imali dosta izglednih situacija za povećanje prednosti ali rezultat se do kraja susreta nije mjenjao te je ostalo 0:2 za našu ekipu.

Čestitamo NK Jedinstvo Ljubnići na fer i korektnoj igri te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva!

Rezultati iz posljednja četiri kola gdje su naši momci upisali maksimalnih 12 bodova ulijevaju nam dosta optimizma za naredne susrete!

Čestitamo momcima i treneru Damiru, samo tako nastavite!

Naravno, zahvaljujemo se svima koji su bili na Gradskom stadionu u Ilijašu te vas ovom prilikom pozivamo da dođete i u nedjelju 30.09.2018. Godine kada su naši momci domaćini NK Usora.

Seniori idu u goste KF Zenica

U okviru 4. Kola Druge lige Federacije BiH, naš tim gostuje u Zenici  kod ekipe KF Zenica.

Utakmica je na rasporedu u nedjelju 09.09.2018. Godine sa početkom u 16:30 sati na stadionu Kamberovića polje.

Nadamo se da će naši momci potvrditi dobru igru i dobar rezultat iz prošlog kola te da će na kraju u Ilijaš doći sa pozitivnim rezultatom.

SRETNO MOMCI!

Seniori sigurni protiv NK Krivaja Zavidovići

U okviru 3. Kola Druge lige Federacije BiH grupa Centar naš tim bio je domaćin ekipi iz Zavidovića, NK Krivaja Zavidovići. Susret je odigran pred solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu i idealnim uvjetima za igru.  Obje ekipe su nakon prva dva kola bile u donjem dijelu tabele sa ubilježena dva poraza, tako da je ovaj susret bio prilika za obje ekipe da upišu prve bodove u novoj sezoni. Trener naše ekipe u ovom susretu ponovo nije mogao da računa na sve igrače.  Ovaj put zbog povrede nije mogao nastupiti Elmedin Ejubović(povreda stopala), Almedin Omerović(zdravstveni problemi), Nedim Selimović(povreda zadnje lože).

Sami početak susreta pokazao nam je u kojem smjeru će ići utakmica. Naši momci su od prvog sudčevog zvižduka zavladali terenom i pokazali gostima da ih zanima samo pobjeda. Našim momcima nije trebalo dugo vremena da postignu gol.  Igrao se 10-i minut kada Ismara Čomagu ruši gostujući golman a sudija sasvim opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je  Edin Salčin. Samo što se krenulo sa centra gosti dolaze do pogotka za poravnanje rezultata što je bio i blagi šok za naše momke. Trebalo je našim momcima nekoliko minuta da se oporave te da ponovo preuzmu potpunu kontrolu nad utakmicom. Sredinom drugog poluvremena naši momci odigravaju najljepšu akciju na utakmici. Napad koji je trajao dugo uz veći broj dodavanja koristi Edin Salčin koji sjano proigrava Enesa Ćosića , Enes još ljepše proigrava Eldara Mašića na drugoj stativi kojem nije bilo teško da pospremi loptu u prazan gol. Nakon pogotka za vodstvo naši momci nastavljaju sa napadima ali rezultat do kraja prvog poluvremena ostaje 2:1 u korist naše ekipe.

Na početku drugog poluvremena trener naše ekipe odlučio se na promjenu. Haruna Agića mjenja junior Alija Karišik.  Nastavak susreta donosi nam još bolju i ljepšu igru naše ekipe uz potpunu kontrolu te stalne napade na gostujući gol. Najbolju priliku na početku drugog poluvremena imao je Almir Balta kada ne koristi situaciju jedan na jedan. U 60-oj minuti  Almira Baltu mjenja Fijad Mehanović.  Naši momci nastavljju da napadaju što im se isplaćuje u 65-oj minuti kada mrežu gostiju po drugi put trese Edin Salčin na asistenciju Eldara Mašića. Nedugo nakon toga sjajno proigravanje Ismara Čomage ne koristi Mehanović i u situaciji jedan na jedan pogađa gostujućeg golmana. Ipak, u naredom napadu dosuđen je korner za naš tim. Sjajno izveden korner Armina Alete koristi Fijad Mehanović i glavom postiže pogodak za 4:1.  Do kraja susreta još jedan pogodak u mreži gostiju. Mehanović proigrava Aliju Karišika koji sjajno zaobilazi gostujućeg golmana i pogađa za 5:1 što je ujedno bio i krajnji rezultat susreta.

Naravno čestitamo momcima i treneru Damiru!

Ovom prilikom se zahvaljujemo svima koji su bili na tribinama  Gradskog stadiona u Ilijašu!

Seniori dočekuju NK Krivaja Zavidovići

U nedjelju 02.09.2018. Godine na rasporedu je 3. kolo Druge lige Federacije BiH. Naš NK Ilijaš domaćin je gostima iz Zavidovića ekipi NK Krivaja Zavidovići.

Nakon dva kola ekipa NK Krivaja je bez bodova isto kao i naš tim. Iskreno se nadamo da će naši momci prikazati puno bolju igru te da će dati sve od sebe da na kraju susreta upišu prvu pobjedu i prva tri boda u novoj sezoni.

Utakmica počinje u 16:30 sati na Gradskom stadionu u Ilijašu.

Ovom prilikom pozivamo sve simpatizere našeg kluba da dođu u nedjelju i podrže naše momke!

Loše otvaranje sezone za naše seniore

U okviru prvog kola Druge lige Federacije BiH, grupa Centar naš tim je bio domaćin gostima iz Jelaha, ekipi FK Borac Jelah. Utakmica je odigrana pred solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu te idealnim uvjetima za igru.
U ovom derbiju prvog kola, trener našeg tima nije mogao računati na nekoliko naših standardnih igrača. Eldar Mašić je imao suspenziju zbog tri žuta kartona, Almir Balta zdravstveni problemi te Fijad Mehanović i Almedin Omerović zbog povrede koljena.

Sami početak susreta upotpunosti pripada gostima. Igrao se 4. minut kada gosti dolaze do pogotka za 0:1. Nedugo nakon toga dosuđen je u jedanaesterac za goste. Selmir Trembinčević faulira protivničkog igrača u 16m a sudija ovog susreta opravdano pokazuje na bijelu tačku. Igrač gostiju bio je siguran realizator najstrožije kazne. Nakon ranih pogodaka gostiju naši momci se uspijevaju podići iz šoka, te uzimaju potpuno kontrolu nad utakmicom. Dominaciju u periodu nakon primljenog pogotka za 0:2 isplatila im je se kada Nemanja Adžić koristi odličnu loptu Edina Salčina, zaobilazi gostujućeg golmana koji ga faulira a sudija i u ovom navratu opravdano pokazuje na bijelu tačku. Pogodak sa bijela tačke za smanjenje rezultata na 1:2 bio je Edin Salčin. Pogodak je dao dodatnu snagu našim momcima, koji uspijevaju i nakon postignutog pogotka da imaju loptu pod kontrolom i da prijete gostima. Gosti odolijevaju napadim naših momaka i u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dolaze do pogotka za 1:3. Pogotku je prethodio velikI nesporazum naše zadnje linije. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak susreta donosi nam skoro istu sliku na terenu. Naši momci napadaju, pokušavaju doći do pogotka a gostujuća ekipa se pametno brani, čeka grešku naših momaka i eventualni kontra napad. U toj igri bolje se snalaze gosti te u par navrata opasno prijete. Rezultat se nije mjenjao do zadnjih par minuta susreta kada ponovo pogađa Edin Salčin na asistenciju Haruna Agića. Pogodak za smanjenje rezultata dao je našim momcima tračak nade da do kraja susreta mogu do boda. Najbolju priliku za poravnanje imali su naši momci u sudijskoj nadoknadi kada Nedim Selimović ne stiže da uputi udarac sa par metara od protivničkog gola. Gostujući igrač bio je brži te je otklonio opasnost od svog gola. Rezultat se nakon toga nije mjenjao te su gosti odnijeli sva tri boda.

Ostaje žal za izgubljenim bodovima ali momci glavu gore, sezona je tek startala!

Nadamo se da će naši momci u slijedećem kolu uspjeti ostvariti pozitivan rezultat.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svima prisutnim na jučerašnjoj utakmici naše ekipe.

Počinje nova sezona Druge lige Federacije BiH- 2018/19

Vikend pred nama donosi nam početak takmičenja u okviru Druge nogometne lige Federacije BiH grupa Centar– Sezona 2018/19, u kojoj nastupa naš NK Ilijaš.

U prvom kolu, naš  NK Ilijaš će na Gradskom stadionu u Ilijašu odigrati derbi utakmicu protiv neugodnih gostiju iz Jelaha, ekipe FK Borac Jelah.

Utakmica je na programu u nedjelju, 19.08.2018. godine, sa početkom u 17:30 sati.

Ovom prilikom pozivamo sve simpatizere našeg kluba da dođu u što većem broju i podrže naše momke.

Raspored treninga za omladince

PREDPIONIRI: trening 2.8.2018 u 15:00H
                          TRENING 3.8.2018 U 11:00H
tRENING 7.8.2018 (UTORAK) U 15:00H
trening 9.8.2018 (četvrtak) u 15:00h
trening 10.8.2018 (petak) u 11:00h

U nASTAVKU VAM DONOSIMO RASPORED ZA PIONIRE, KADETE I JUNIORE.

• JUNIORI: GODIŠTE 2001 i 2000

Treninzi se održavaju na Gradskom stadionu Ilijaš. Treninge vode certificirani treneri. Naši ponosni momci se takmiče u federalnom i kantonalnom rangu takmičenja, te im je obezbjeđeno putovanje na utakmice uz osvježenja i sendviče.

Klub raspolaže sa dovoljno opreme za treniranje i odigravanje utakmica.

Članarina se plaća mjesečno i iznosi 25,00 KM. Juniori i djeca koja nisu u mogućnosti plaćati članarinu su oslobođena plaćanja članarine. Ako u klubu trenira vise djece od jednog roditelja, obezbjeđena je umanjena članarina od 20 KM.

Uključite se u treninge radi dobrog druženja i ispravnog  fizičkog razvoja.

Dođite na stadion ili nam se javite preko facebook profila ili putem maila info@nkilijas.ba, ili direktno na gradskom Stadionu Ilijaš gdje vam na raspoloaganju stoje treneri Omladinskog pogona  Namir, Kenan, Damir, Vedad i Danir.