Kategorija: Novosti

Posljednje zvanične novosti i objave kluba NK Ilijaš.

SENIORI UPISALI NOVA TRI BODA!

U okviru 27.kola Druge lige Federacije BiH naš tim bio je domaćin gostima iz Zenice ekipi FK Rudar Zenica. Naši momci su teže od očekivanog upisali nova tri boda a krajnji rezultat susreta glasio je 5:3(1:1) u korist naših momaka. Strijelci za naš tim bili su 3x Fijad Mehanović, Ismar Čomaga i Almir Balta.

Početak susreta protekao je u odmjeravanju snaga na sredini terena gdje nije bilo šansi za postizanje pogotka. Nakon ispitivanja snaga gosti se bolje snalaze i postižu pogodak za prednost od 0:1. Nakon primljenog pogotka naši momci počinju igrati puno bolje što im se i isplatilo pred sami kraj prvog poluvremena kada napadač naše ekipe Almir Balta koristi odličnu asistenciju Elmedina Ejubovića te u situaciji jedan na jedan sa gostujućim golmanom hladno šalje loptu u mrežu gostiju i poravnjava rezultat na 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme donosi pravu fudbalska ljepoticu. Viđeno je još šest pogodaka. Šanse su se redale na obje strane, meč je obilovao lijepim potezima i još ljepšim akcijama a svi prisutni na stadionu mogli su da uživaju. U toj igri bolje se snalaze naši momci koji odmah na početku drugog poluvremena dolaze do prednosti od 2:1. Strijelac je bio Ismar Čomaga na asistenciju Sadudina Jusića. Odlično su odgovorili gostujući igrači kada vrlo brzo dolaze do pogotka za 2:2 te poravnanja rezultata. Sredinom drugog poluvremena centaršut Elmedina Ejubovića pogađa gostujućeg igrača u ruku a sudija pokazuje na 11m. Siguran realizator za 3:2 bio je Fijad Mehanović. Ipak, gostujući igrači se ne predaju te u 86. minuti dolaze do još jedog pogotka i još jednog poravnanja rezultata, ovaj put za 3:3. U slijedećem napadau odmah nakon primljenog pogotka dosuđen je novi jedanaesterac za našu ekipu. Almir Balta je oboren u 16m a sudija još jednom pokazuje na 11m. Siguran realizator i ovaj put bio je Fijad Mehanović koji postiže pogodak za 4:3. I kada su svi očekivali kraj susreta naši momci postižu još jedan pogodak. Odličan kontra napad i sjajnu asistenciju Emina Suše koristi Fijad Mehanović koji postiže pogodak za 5:3 što mu je ujedno bio i pogodak za hat-trick.

Čestitamo ekipi FK Rudar Zenica na fer i korektnoj borbi te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

Upravi kluba, treneru Safetu i našim momcima također čestitamo na novoj pobjedi.

Također se zahvaljujemo i svim simpatizerima NK Ilijaš koji su bili jučer na tribinama Gradskog stadiona u Ilijašu.

Naši momci već u srijedu igraju novu utakmicu kada idu u goste drugoplasiranoj ekipi FK Borac Jelah.

Poraz u Kupu Kantona Sarajevo!

U okviru Kupa Kanton Sarajevo naši momci dočekali su FK Famos. Utakmica je odigrana u idelanim uvjetima za igru te solidno popunjenim tribinama Gradskog stadiona Ilijaš. Naši momci su bolje otvorili utakmicu i od samog početka uspostavili svoju igru koju krunišu pogotkom Enesa Ćosića. Pogotku je prethodila sjajna solo akcija Nemanje Adžića koji prolazi par igrača gostujuće ekipe i u situaciji jedan na jedan nesebično asistira Enesu Ćosiću kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu gostujuće ekipe.  Do kraja prvog poluvremena igralo se na sredini terena te se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za naše momke. Nastavak susreta donosi nam skroz drugu sliku na terenu. Gosti preuzimaju igru u drugom poluvremenu dok se naši momci brane  te pokušavaju da povećaju prednost iz kontranapada. Dobra igra gostiju urodila je plodom sredinom drugog poluvremena kada nakon prekida dolaze do pogotka za 1:1. I  kada su svi očekivali kraj susreta gosti postižu pogodak u sudijskoj nadoknadi. U velikoj gužvi ispred našeg gola najbolje se snašao napadač gostiju koji sa nekih 5m šalje loptu u mrežu naših momaka za konačan rezultat susreta od 1:2 i eliminaciju naše ekipe iz Kupa.

Čestitamo ekipi FK Famos i želimo im puno sreće u nastavku.

Nadamo se da će naši momci brzo zaboraviti utakmicu od jučer te da će u narednom kolu Druge lige Federacije BiH pokazati dosta bolju igru u gostima protiv NK Usora.

Utakmica protiv NK Usora je na rasporedu u nedjelju 13.05.2018. godine sa početkom u 17:00 sati.

Visoka gostujuća pobjeda naših momaka!

U okviru 18. kola Druge lige Federacije BiH, naši momci su lakše od očekivanog došli do visoke gostujuće pobjede rezultatom 1:6(0:2).

Strijelci za naš tim bili su: 3x Fijad Mehanović, 2x Edin Salčin i Alen Smajlović.

Čestitamo treneru Safetu i momcima koji su po izuzetno teškom terenu pružili veoma dobru igru te pokazali veliku želju za pobjedom što im se na kraju i isplatilo osvajanjem nova tri boda.

NK Ilijaš slavio u gradskom derbiju protiv NK Jedinstvo Ljubnići

U subotu 10.03.2018. godine u okviru šenaestog kola Druge lige Federacije BiH odigran je gradski derbi između našeg NK Ilijaš i domaćina u ovom susretu ekipe NK Jedinstvo Ljubnići. Susret je odigran pred punim tribinima Gradskog stadiona u Ilijašu te idealnim uvjetima za igru.
Derbi kao derbi donio nam je jednu tvrdu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su male nijanse odlučivale. Prisutna nervoza na obje strane donijela nam je blago rečeno jednu uspavanku tokom cijelog prvog poluvremena u kojem možemo izdvojiti po jednu šansu na obje strane. Sredinom prvog poluvremena NK Jedinstvo dolazi do šanse za postizanje pogotka ali izvrsni čuvar mreže Mirza Ćorbo spašava naš tim. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je slobodan udarac na 20m za našu ekipu. Izvođač je bio Fijad Mehanović koji šutira malo pored gola domaćeg tima.

Drugo poluvrijeme nam donosi suprotnu utakmicu od prvog poluvremena. Obje ekipe su izašle sa vidno boljim pristupom i velikom željom za pobjedom. U toj igri bolje se snalaze naši momci koji prave kontru nakon kornera domaćina. Ispucanu loptu prima doskorašnji igrač NK Jedinstvo Sadudin Jusić, prolazi dva igrača domaćina te izvrsno asistira Edinu Salčinu koji pogađa za 1:0 u korist NK Ilijaš. Nakon vodećeg pogotka naši momci kontrolišu igru te ubrzo postižu i pogodak za 2:0. Ovaj put Edin Salčin je u ulozi asistenta a strijelac je Fijad Mehanović. Sjajan centaršut Salčina i sjajna realizacija Mehanovića za povećanje prednosti na 2:0. Pred sami kraj susreta naši momci dolaze i do pogotka broj 3. Neopreznost odbrane NK Jedinstvo korisit Edin Salčin koji krade loptu, prolazi par domaćih igrača i nesebično na drugoj stativi upošljava Mehanovića koji uz dosta sreće postiže svoj drugi pogodak za konačan rezultat susreta od 3:0 u korist NK Ilijaš.

Možemo slobodno reći da su naši momci u ovoj utakmici pokazali dosta više iskustva i zrelosti što im je u ovom susretu bilo dovoljno za pobjedu.

Komšijama iz Ljubnića želimo puno sreće u nastavku prvenstva sa željom da izbore opstanak u ligi. Našim momcima moramo čestitati na svemu, samoj želji od prve minute, pristupu, zalaganju te na kraju i samoj pobjedi sa željom za što boljim plasmanom. Čestitamo također treneru Safetu Mujkanoviću i upravi kluba na čelu sa Amarom Dovadžijom.

Naravno ne možemo a da ne spomenemo sve simpatizere kojih je u ovom susretu bilo u velikom broju. Hvala Vam na podršci za naše momke tokom cijelog susreta i nadamo se da ćete iz utakmice u utakmicu dolaziti u još većem broju.

Safet Mujkanović novi trener NK Ilijaš!

Obavještavamo navijače, sponzore, članove i prijatelje kluba da će u drugom dijelu sezone naš klub sa klupe predvoditi trener Safet Mujkanović (Sajo).

Safet je do sada bio trener u: NK Jedinstvo Ljubinići, FK Mladost Župča, također je par godina vodio juniore NK Ilijaš te bio pomoćnik Senadu Begicu u prvom timu NK Ilijaš.

Treneru Mujkanovicu želimo dobrodošlicu u NAŠ klub, sa željom da svi zajedno ostvarimo što bolje rezultate, a dosadašnjem treneru Fadilu Hodzicu želimo puno sreće u daljem radu.

Neriješenim rezultatom okončan prvi dio sezone

U subotu 11.11.2017. godine odigrano je posljednje kolo prvog dijela sezone Druge lige Federacije BiH između domaćina iz Hrasnice ekipe FK Famos i našeg NK Ilijaš. Utakmica je odigrana u idealnim uvjetima za igru i tokom svih 90 minuta susreta prisutni gledaoci su mogli da uživaju. Početak utakmice protekao je na sredini terena u odmjeravanju snaga gdje nije bilo izraziti šansi za postizanje pogotka. Do kraja prvog poluvremena naši momci dolaze do terenske incijative i uspijevaju da naprave tri sjajne šanse za vodeći pogodak. Prvi put Kemal Mašić šutira sa 16 metara a lopta pogađa stativu. Nedugo nakon toga ne snalazi se Nemanja Adžić koji izlazi sam ispred golmana domaćina  i šutira diretkno u ruke domaćeg golmana. Nakon Adžića priliku propušta i Mehanović čiji šut na gol liniji pogađa u jednog od damaćih igrača tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donosi nam dosta bolju igru obje ekipe gdje se prilike za pogodak stvaraju u skoro svakom napadu. U toj igri bolje se snalazi domaćin koji iz brzog kontranapada postiže pogodak za 1:0. Našim momcima nije dugo trebalo da stignu do izjednačujučeg pogotka. Edin Salčin sjajno proigrava Nemanju Adžića kojeg faulira domaći igrač a sudija opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran sa 11m bio je Fijad Mehanović. Nakon pogotka za poravnanje rezultata naši momci pojačavaju pritisak na domaćina. Sjajna igra isplatila se u 85-oj minuti susreta kada naši momci dolaze do pogotka, po drugi put strijelac je bio Fijad Mehanović. Ponovo su akteri ista tri igrača naše ekipe. Edin Salčin odigrava za Mehanovića koji nastavlja za Adžića, Adžić sjajno ubacuje za Mehanovića kojem nije bilo teško da sa nekih 5 metara zatrese mrežu domaćina za rezultat od 1:2. Nakon pogotka naša ekipa se svjesno povlači i odolijeva napadima domaćina. Ipak, kada se čekao posljednji sučev zvižduk domaćini dolaze do pogotka za poravnanje. Enes Čosić igra rukom i sudija po drugi put na utakmici pokazuje na bijelu tačku. Igrač domaćina je siguran te pogađa za 2:2 što je bio i konačan rezultat susreta.

Na kraju ostaje žal za propuštenim prilikama a također ne možemo a da ne spomenemo sudiju koji je dosta oštetio našu ekipu jer je igranje rukom van kaznenog prostora sugerisao kao jedanesterac. Ovim susretom završen je prvi dio sezone gdje je naša ekipa zauzela 7. mjesto na tabeli.

Čestitamo momcima i nadamo se da će proljetni dio sezone uz pojačanja biti dosta bolji.

Također se zahvaljujemo našim navijačima koji su bili uz naše momke i nadamo se da će i na proljeće da budu uz našu ekipu.

Polusezonu okončati pozitivnim rezultatom

U posljednjem petnaestom kolu prvog dijela sezone Druge lige Federacije BiH naša ekipa gostuje u Hrasnici kod ekipe FK FAMOS. Iskreno se nadamo da ce naša ekipa ponoviti igru iz proslog kola te prvi dio sezone okončati pozitivnim rezultatom. Utakmica je na rasporedu u subotu 11.11.2017.godine sa  početkom u 13:30 sati.

NK Ilijaš potpuno zasluženo došao do nova tri boda

U okviru četrnaestog kola Druge lige Federacije BiH odigran je susret između našeg NK Ilijaš i gostiju iz Zavidovića ekipe NK Krivaja Zavidovići. Susret je odigran pred solidno popunjenim tribinama gradskog stadiona u Ilijašu i idealnim uvjetima za igru. Naši momci su bili pod imperativom pobjede tako da su u susret ušli potpuno ofanzivno. Sami početak utakmice pripao je našim momcima koji od prve minute kontrolišu igru. U veoma dobroj igri na početku susreta stvaraju nekoiko sjajnih situacija za postizanje vodećeg pogotka ali mreža gostiju miruje. Ipak, do vodećeg pogotka dolaze gosti koji iz prvog napada dolaze do prednosti. Ispucana lopta prelijeće sve naše igrače te gostujući igrač izlazi sam pred našeg golmana Adnana Delića, sjajno šutira ali Adnan odlično brani, lopta se ponovo odbija do gostujućeg igrača koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu naše ekipe. Nakon primljenog pogotka naša ekipa počinje da igra dosta bolje. Dobra igra i konstantan pritisak na goste su se brzo isplatili. Pogodak za poravnanje rezultata postiže Kemal Mašič. Dosuđen je slobodan udarac. Armin Aleta odlično centrira na drugu stativu gdje se nalazi Kemal Mašić koji pogađa za 1-1.

Pogodak za poravnanje dao je vjetar u leđa našim momcima koji pojačavaju pritisak na goste te stvaraju prilike iz skoro svakog napada. Najbolju priliku za vodeći pogodak imao je Fijad Mehanović koji ne uspijeva sa neka 2 metra da pošalje loptu iza leđa gostujućeg golmana. Ipak pred kraj prvog poluvremena naši momci dolaze do prednosti. Mehanović se iskupio za promašaj sjajnom asistencijom za Nemanju Adžića koji pogađa za 2:1 što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena. Nastavak susreta donosi istu sliku na terenu. Konstantne napade naše ekipe i veoma defanzivnu igru gostiju. Sredinom drugog poluvremena silni napadi su urodili plodom. Dosuđen je slobodan udarac. Fijad Mehanović odlično šutira i lopta završava iza leđa gostujućeg golmana za rezultat 3:1.

Nismo dugo čekali da se mreža gostiju ponovo zatrese. Pogodak za 4:1  djelo je ponovo Fijada Mehanovića. Nemanja Adžić prolazi sjajno po desnoj strani, odigrava povratnu loptu na koju natrčava Mehanović i povećava prednost naše ekipe.

Do kraja susreta naši momci su uspjeli da dođu do još jednog pogotka. Mladi Vedad Hajdo šalje izvrsnu loptu za Nemanju Adžića koji izlazi sam pred golmana gostiju i postiže svoj drug gol na utakmici i konačan rezultat susreta 5:1.

U konačnici možemo slobodno reći da su naši momci potpuno zasluženo došli do pobjede koja je mogla biti i dosta uvjerljivija.

Također moramo pohvaliti i igru naši momaka koji su tokom cijelog susreta imali veći posjed lopte, stvarali veliki broj prilika za postizanje pogotka i samim tim i bili dosta bolja ekipa.

Ekipi NK Krivaja Zavidovići zahvaljujemo na fer i korektnoj igri te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

Utakmica protiv NK Krivaja Zavidovići je bila posljednja domaća utakmica u ovoj polusezoni, tako da se ovom prilikom zahvaljujemo našim navijačima što su davali  podršku našim momcima tokom cijele polusezone te se nadamo da će naših navijača na proljeće biti u dosta većem broju.

NK Ilijaš pod imperativom pobjede protiv gostiju iz Zavidovića

Priliku za osvajanje novih bodova naša ekipa NK Ilijaš će imati za vikend, tačnije u nedjelju 05.11.2017. godine gdje u okviru četrnaestog kola Druge lige Federacije BiH dočekuje goste iz Zavidovića ekipu NK Krivaja Zavidovići. Ekipa NK Krivaja Zavidovići u ovom trenutku zauzima 12.mjesto na tabeli. Iskreno se nadamo da će naši momci odigrati na vrhunskom nivou te na kraju slaviti.

Pozivamo Vas da dođete u što većem broju i podržite naše momke u posljednoj domaćoj utakmici  u ovoj polusezoni.

Utakmica je na rasporedu u nedjelju 05.11.2017.godine na gradskom stadionu u Ilijašu sa početkom u 13:30 sati.